Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykla-daugiafunkcis centras
Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 8A, LT-69443
Kazlų Rūda, Kazlų Rūdos sav.
Tel./faks. (0 343) 95181,
el. p.
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 190984913.
2013 metų spalio 9 d. Kėdainių miesto stadione vyko Lietuvos specialiųjų mokyklų mokinių rudens futbolo 7x7 čempionatas. Jau ne pirmą kartą rudens futbolo čempionatas vykdomas trijuose futbolo pajėgumo lygiuose: „A“, „B“, „C“. „A“ lygyje varžėsi trys komandos. „B“ ir „C“ lygiuose varžėsi po keturias specialiųjų mokyklų futbolo mėgėjų komandos.
Tiek komandinėse, tiek individualiose sporto šakose nuo neatmenamų laikų susiformavęs įprotis nustatyti sportininkų pajėgumą ir suskirstyti juos į lygius, kuriuose varžomasi rato sistema, siekiant išsiaiškinti nugalėtojus. Savo žaistame pogrupyje sugebėjome užimti pirmąją vietą ir užsitarnavome teisę žaisti stipriausiajame „A“ lygyje.
Mums svarbiausios buvo „A“ lygio varžybos. Jose žaidė mūsų mokyklos komanda:
Ridžitas Černelis
Aivaras Klanauskas
Rimvydas Kriauzlys
Tomas Mackevičius
Edgaras Minsofinas
Rokas Janavičius
Matas Janavičius
Povilas Bartoševič
Gytis Kvedaravičius
Tomas Mackevičius buvo komandos kapitonas ir lyderis, jo varžovai nesugebėjo uždengti ir sustabdyti visų varžybų metu. Kaip vartininkas labai gerai sužaidė Povilas Bartoševič ir likusieji mūsų mokyklos komandos žaidėjai žaidė ganėtinai aukštu sportinio meistriškumo lygiu. Mūsų mokyklos komanda sugebėjo į savo vartus prasileisti tik du įvarčius per visas žaistas varžybas. Tai įtakojo jog nei karto nepralaimėjome, nei vienų žaistų varžybų ir keletą kartų sužaidėme lygiosiomis su varžovų komandomis. Mokinių ir varžovų palaikymu užėmėme „A“ lygyje antrąją vietą ir gavome sidabro medalius už tikrai gerą pasirodymą.
Su gera ir linksma nuotaika grįžome į mokyklą besidžiaugdami tokiu pasiekimu ir tikslu toliau tobulėti.
Parengė: Kūno kultūros mokytojai Daiva Dabrilienė ir Gediminas Akelaitis
Mokytojų diena - diena, leidžianti pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų, pamąstyti apie tai, kokie bus tavo mokiniai ryt, po metų ar po daugelio metų. Iš šalies žiūrint, atrodo, kad mokykloje niekas nesikeičia – skambutis, pamoka, pertrauka, vėl skambutis. Ir mokyklos kasdienybės rate besisukantis mokytojas, dalinantis savo žinias ir išmintį visiems vienodai...
Tarptautinės mokytojo dienos proga, spalio 3 dieną, mūsų mokykloje vyko tradicinis renginys – mokytojų pagerbimo šventė. Mokytoja Audronė Pranckevičienė kartu su dešimtokais pakvietė mokytojus į improvizuotą klasę, kur mokiniai tapo mokytojais, o mokytojai - mokiniais ir atliko įvairias linksmas užduotis. Nekeista, kad mokytojai žinojo atsakymus į beveik visus klausimus ir gavo labai gerus pažymius.
Vėliau mokytojai galėjo tiesiog pasimėgauti gražia diena, pabendrauti su kolegomis, pasėdėti prie kavos puodelio ir pasivaišinti mokinių keptu pyragu.
Šių metų Rugsėjo 26 dieną, įgyvendinant moksleivių sveikatos stiprinimo veiklos projektą „Sveikata dovana, padovanok ją sau ir kitam“, mūsų mokykloje įvyko tradicinė rudens sporto šventė!
Mėlynas autobusiukas
Vieną kartą atvažiuos,
Mėlynas autobusiukas
Bus iš vasaros žalios...
Ši daina skambanti mokyklos kieme, rugsėjo 9 d., pirmadienį, sukvietė smalsius mokyklos mokinius sužinoti, kokia gi staigmena laukia jų. Į mokyklos stadioną įvažiavo naujutėlis geltonas mokyklinis autobusas. Mokyklos direktorė Daiva Dabrilienė džiaugėsi galimybe turėti modernų, saugų, patogų, didesnį nei iki šiol turėjo, mokyklinį autobusą. “Pirmiausiai, juo bus užtikrintas mokinių atvežimas į mokyklą. O be to nauju autobusu bus patogiau vykti į neformaliojo ugdymo užsiėmimus - konkursus, varžybas, ekskursijas, integruotas pamokas. Taip bus užtikrinama dar geresnė ugdymo proceso kokybė“ – sakė direktorė.
Po to sveikinimo žodį tarė Kazlų Rūdos savivaldybės meras, Vytautas Kanevičius. Mokyklos bendruomenė dėkojo savivaldybės atstovams už tarpininkavimą įsigyjant naują transporto priemonę. Naująjį autobusą pašventino Kazlų Rūdos parapijos klebonas Renaldas Janušauskas. Jis mokiniams linkėjo saugių kelionių.
Vaikai papuošė geltonąjį autobusiuką balionais bei pačių pagamintomis gėlėmis ir suskubo apžiūrėti jo vidų.
Parengė mokytojos:
Rita Danilevičienė
Jurgita Kudžmaitė
Šių metų Kazlų Rūdos miesto šventės akcentas buvo Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio susikūrimo 25-metis, o rugsėjo 5-oji – data, žyminti Sąjūdžio Kazlų Rūdos rėmimo grupės įsikūrimą. Būtent šis minėjimas ir prasidėjo ketvirtadienį Kazlų Rūdos K.Griniaus gimnazijos sporto aikštyne savivaldybės mokyklų sporto varžybomis.
Nuo pat ankstaus ryto pasivaržyti dėl Lietuvos Sąjūdžio Kazlų Rūdos rėmimo grupės įsteigtų prizų be šeimininkų gimnazistų, būriavosi Kazlų Rūdos, Jankų, Bagotosios, Antanavo pagrindinių, Plutiškių vidurinės, taip pat Kazlų Rūdos progimnazijos „Elma“ ir Specialiosios mokyklų sportininkai. Pagal sporto varžybų programą savivaldybės moksleiviai jėgas galėjo išmėginti krepšinio, tinklinio, futbolo aikštėse, taip pat lengvosios atletikos ir jėgos keturkovės sektoriuose.
Mūsų mokyklos komandos mokiniai pasirodė gan neblogai visų varžybų metu ir su gera ir linksma nuotaika grįžome į mokyklą rankose nešdamiesi prizininkų taures.
Greitai prabėgo įspūdžių ir smagių akimirkų kupina vasara, skambutis jau sukvietė mus į pirmąją šių mokslo metų šventę. Spindinčios mokinių akys kalbėjo pačios už save – ši diena buvo laukta. Subrendę, paaugę, surimtėję ir pasipuošę mokiniai nekantriai laukė pirmosios pamokos.
Geriausiai mokinių nuotaikas atspindėjo jų išsakytos mintys: „Sunku bus pradėti vėl gulti ir keltis anksčiau, tačiau mokykloje bus linksma“, „Aš visų pirma beprotiškai pasiilgau klasės draugų. Na, gal ne beprotiškai, bet pasiilgau.“, „Šiandien man jau nebereikės galvoti, ką kiekvieną dieną veikti. Reikės mokintis“.
Rugsėjo pirmoji kiekvienam mokiniui sava: dešimtokams – tai mokslo metai, kai žinai, jog į šią mokyklą kitais metais jau nebeteks sugrįžti – paskutiniai mokslo metai šioje mokykloje ir savotiškas laukimas iki mokslo metų pabaigos, nes laukia egzaminai naujų išbandymų metas, jauniausiems tai visai nauja mokykla, nepažįstama klasė, nauji draugai, mokytoja, tačiau kartu ir naujų atradimų džiaugsmas.
Direktorė Daiva Dabrilienė pasidžiaugė nuveiktais darbais, pastebimai išgražėjusia mokykla, naujai įrengtais kabinetais, kambariais ir žinoma didžiausia mokyklos puošmena ir džiaugsmu naujais langais. Palinkėjo mokiniams – atsakomybės, pareigingumo ir kad mokymasis būtų įdomus, mokytojams ir auklėtojoms – tvirtumo, stiprybės, susiklausymo ir bendradarbiavimo.
Atvykusios pasveikinti Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotoja Ramutė Vinikienė bei švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rita Janina Pleseckienė be nuoširdžių sveikinimų ir linkėjimų įteikė ir saldžių dovanų.
Šventės pabaigoje mokiniai kartu su mokytojais gamino vėjo malūnėlius ant kurių užrašė savo slapčiausias svajones ir jas patikėjo vėjui.
Kad svarbūs sumanymai būtų sėkmingi! Kad visad pavyktų pradėti darbai! Su rugsėjo 1-ąją!
Mokyklos bendruomenės nariai aplankė Molėtų kraštą.
Ežerų žvejybos muziejaus ekspozicijose pamatė įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a. pabaigoje, susipažino su archaine žvejyba.
Sustok, įsiklausyk –
Skambutis neeilinis.
Nors daugelsyk girdėtas, –
Šį kartą – paskutinis!
Skamba paskutinis mokyklinis skambutis... Skamba jis kasmet... Kartojasi neišvengiamai, kaip pavasaris, žolė, triukšmas paukščių lizduose… Skamba kiekvieną birželį, bet vis kitiems.
Birželio 7-ąją nuskambėjo nuaidėjo paskutinis skambutis, Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos baigiamųjų klasių mokiniams. Išleidžiama 44-oji laida. Mokyklinio skambučio aidas sukvietė visus į šventę. Pačius gražiausius sveikinimus ir palinkėjimus tą dieną jiems skyrė mokykloje liekantys jų draugai, mokytojai, auklėtojai. Liejosi gražios eilės, skambėjo dainos, sukosi šokėjai.
Paskutinius padrąsinimo žodžius, tarė mokyklos direktorė Daiva Dabrilienė, linkėjo rasti savo gyvenimo kelią, nepamiršti draugų, mokyklos.
Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotoja Ramutė Vinikienė bei švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rita Janina Pleseckienė be nuoširdžių sveikinimų ir linkėjimų dešimtokams įteikė ir skanų tortą.
Neliko nuošaly ir patys šventės kaltininkai. Jie nuoširdžiai dėkojo savo mokytojams, auklėtojams, kurie visus tuos metus juos lydėjo iš klasės į klasę. Gėlės žiedeliu jie apdalino salėje sėdinčius visus mokyklos darbuotojus. Abiturientų tėveliai taip pat padėkojo mokyklos mokytojams, vadovams, kad rūpinosi jų vaikais visus tuos metus.
Po šventės visi buvo pakviesti į mokyklos kiemą, kur dešimtokai leido į orą balionus su savo slapčiausiomis svajonėmis, sodino rožių krūmus ir visi ragavom skanų išleistuvių tortą.
Kaip ir kiekvienais metais su viltimi, o kartu ir liūdesiu išlydime pas mus užaugusius ir jau tik svečiais sugrįžtančius savo mokinius. Labai tikimės jie ras savo gyvenimo kelią, kuris bus be didelių vingių ir paklydimų. Belieka tik linkėti, kad jų svajonės kiltų aukštai aukštai, o siekiai būtų atkaklūs ir tvirti.
Už gražią, šiltą ir nuoširdžią šventę dėkojame dešimtokų klasės vadovei Audronei Pranckevičienei bei grupės auklėtojai Agnei Šinkūnaitei.