Kazlų Rūdos „Saulės“
mokykla-daugiafunkcis centras

Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 8A, LT-69443 Kazlų Rūda, Kazlų Rūdos sav. Tel./faks. (0 343) 95181, el. p. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190984913.

Kviečiame visus mūsų Mokyklos bendruomenės narius į psichologinės sveikatos mokymus

Nuotrauka
Nuotrauka

Mieli, mokyklos bendruomenės nariai,

 

2025 m. gruodžio 5 d. 10 val. kviečiame visus mūsų Mokyklos bendruomenės narius į psichologinės sveikatos mokymus:

1. Vaikų psichiatrės Jurgos Šimaitės paskaita-pranešimas „Šeimos, auginančios vaikus su emocijų ir elgesio sutrikimais: pagalbos galimybės ir psichiatro vaidmuo“.

2. Viktorina „Psichologinė sveikata“ (visuomenės sveikatos specialistė Agnė Barkauskaitė).

 

Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

Mokyklos administracija


Nuotrauka

Mokiniai su visuomenės sveikatos specialiste Agne, diskutavo apie burnos higieną, aptarė kaip bakterijos ir cukrus veikia dantis, kodėl svarbu reguliariai valyti dantis bei naudoti dantų pastą ir dantų siūlą. 🦷
Mokiniai stebėjo trumpą informacinį filmuką ir atliko praktinę užduotį – mokėsi taisyklingos dantų valymo technikos. Kiekvienas mokinys dovanų gavo dantų šepetėlį bei užduočių knygelę 😊🪥🫧


Nuotrauka
Kodėl cukrus nesveika?
Tai kodėl tas cukrus nesveika, jeigu valgau tik saldainius.
Šiandien su mokinukais leidomės į saldžią labai svarbią kelionę -kodėl mūsų organizmui cukrus nedraugas. Sužinojom tiesą :
papildomas cukrus iš saldainių, limonadų ar desertų - visiškai nereikalingas!
Kodėl?
Nes visą mums reikalingą cukrų kūnas gauna iš natūralių angliavandenių- jų pilna vaisiuose ,daržovėse ,grūduose. Žaisdami mokėmės atskirti geruosius angliavandenius nuo blogųjų.
Svarbiausia, kad mokinukai po žingsnelį supras, kaip pasirinkti sveikesnį maistą.

Nuotrauka
Lapkričio 14 d. mūsų mokykloje vyko psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijai skirti užsiėmimai, kuriuose dalyvavo du specialistai.
Moksleivius aplankė:
🔹 Akvilė Krunglevičienė – Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kazlų Rūdos policijos komisariato, Viešosios policijos skyriaus vyresnioji specialistė (bendruomenės pareigūnė).
🔹 Rūta Maslauskienė – tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė.
Susitikimų metu mokiniai buvo supažindinti su:
*psichotropinių medžiagų poveikiu organizmui;
*galimomis vartojimo pasekmėmis sveikatai, mokymuisi ir kasdieniam gyvenimui;
*rizikingų situacijų atpažinimu ir saugiais sprendimais;
*mokinių atsakomybe pagal amžių, jei vartojamos draudžiamos medžiagos.
Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijose, uždavė klausimus ir dalijosi savo patirtimis.
Dėkojame Akvilei Krunglevičienei ir Rūtai Maslauskienei už vertingas žinias ir rūpestį mūsų mokinių gerove! 💙


Nuotrauka

Danieliai panašūs į dėmėtuosius elnius ir yra tarpiniai gyvūnai tarp elnio ir stirnos. Lietuvoje šie gražūs žinduoliai buvo beveik išnykę dėl medžioklės ir kitų veiksnių. Nors buvo bandoma atkurti jų populiaciją, tik kai kuriose giriose galima sutikti besiganančių danielių.

Dabar jie daugiausiai veisiami dėl grožio ir taip prisideda prie mūsų šalies biologinės įvairovės išsaugojimo.

Šiandien mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Audriaus Bielskaus Danielių ūkyje. Čia patyrė daug gerų emocijų . Vaikučiai galėjo pamatyti gyvūnus iš arti, susipažinti su jų gyvenimu ir galėjo patys juos pamaitinti! Ačiū savivaldybės atstovėms už tęsiamą gražią iniciatyvą ❤️


Nuotrauka

Prieš atostogas mokyklos bendrabučio gyventojai gyveno aktyvią mokslo ir gyvenimo savaitę. Antradienis. Bendrabutiečiai eina į talką. Grėbiame lapus mokyklos teritorijoje. Vyresnieji vaikinai veža lapus į komposto aptvarą, jaunesnieji ir merginos, apsiginklavę grėbliais atakuoja lapais nuklotas mokyklos erdves. Iki vakarienės visa mokyklos aplinka sutvarkyta. Tiesa, lieka dalis neišvežtų krūvelių, bet pagrindinis darbas padarytas. Trečiadienis. Kaip visada-žygių diena. Nepaisant blogo oro, žygiuojame Kazlų Rūdos mišku klaidžiais takeliais. Lietus msų negaili, bet visvien įveikę penkis kilometrus grįžtame namo laimingi. Nėra blogo oro, yra bloga nuotaika. Ketvirtadienį skiriame Vėlinių tradicijoms. Visi kartu einame į naująsias Kazlų Rūdos kapines, lankome buvusių mokyklos pedagogų kapus, jei reikia juos aptvarkome, uždegame žvakutes. Vakare bendromis jėgomis kepame picą! Labai produktyvi ir turininga savaitė.


Nuotrauka

Antradienį, spalio 28 dieną, Marijampolės futbolo manieže, mažieji mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Petro Armino progimnazijos organizuotame projekte ,,Sportuok- būk žvalus ir sveikas". Projekto esmė-vaikų pažintis su sporto šakomis, šiuo atveju su futbolu. Projekto vadovė Daiva Kresninkevičienė supažindino su treneriais Viktorija ir Mariumi, kurie ir vedė sporto užsiėmimus. Buvo visko-estafečių, bėgimų su kamuoliu, be kamuolio, daug įdomių futbolo pratimų. Pratybas vainikavo mini futbolo varžybos, kuriose kiekvienas pasijuto tikru futbolininku. Renginyje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Tadas Prajara, kuris apdovanojo dalyvius medaliais bei saldžiaisiais prizais.


Nuotrauka

Spalio 29 d. dalyvavome edukacijoje „Pasėjau grikį“, kuri vyko Alytaus kraštotyros muziejuje. Drauge su jaunimo iniciatyvų projekto „Kartu mes stiprūs“ partneriais, Kazlų Rūdos „Valdorfo“ progimnazijos bendraamžiais kepėme grikinę babką: sijojome grikinius miltus, maišėme tešlą. Pakepus babką, bandėme grikius malti girnomis, sužinojome, kaip juos augino, kūlė, vėtė. Daug sužinoję apie grikius, patraukėme į eskursiją „Sodžius Dzūkijon“. Prieš mūsų akis atsivėrė etnografinė sodyba suderinta su naujausiomis technologijomis. Ne tik galėjome apžiūrėti senoviškus įrankius, padargus, buities reikmenis, bet 3 D akinių pagalba stebėjome, kokius darbus dirbo dzūkai prieš daugiau nei šimtą metų ir „praskridome“ virš Dzūkijos.

Projekto koordinatorė mokytoja Vilma Staugaitienė.

Projektą „Kartu mes stiprūs“ finansuoja Kazlų Rūdos savivaldybė.


Nuotrauka

Mokyklos bendrabučio gyventojai nuolat gyvena aktyvų gyvenimą ir po pamokų. Popamokinėje veikloje sportuojame, keliaujame, atliekame visuomenei ir bendruomenei naudingus darbus. Štai ir praeitą savaitę vieną dieną-antradienį paskyrėme aplinkos tvarkymui. Bendrabutiečiai sugrėbė ir sukompostavo nukritusius medžių lapus mokyklos teritorijoje, trečiadienį-žygių ir sporto diena. Kazlų kaimo tvenkinyje vykdėme irklavimo treniruotę, žygiavome į mišką. Na, o ketvirtadienis-maisto gamybos diena. Puikiai padirbėjo mūsų merginos ir vakare ant stalo puikavosi skanus trupininis pyragas. Tai tokios mūsų dienos po pamokų...