Miškas – sveikatos šaltinis
Čia berželis, ten eglelė –
Kokia nuostabi giria!
Vidury šaunus miestelis
Mums brangi Kazlų Rūda.
Traukiniai nudunda bėgiais,
Aidą jų jauti širdy.
Na o tau atrodo kartais,
Kad seniai čia gyveni.
Kazlų Rūdos „Saulės“
mokykla-daugiafunkcis centras
Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 8A, LT-69443
Kazlų Rūda, Kazlų Rūdos sav.
Tel./faks. (0 343) 95181,
el. p.
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 190984913.
Čia berželis, ten eglelė –
Kokia nuostabi giria!
Vidury šaunus miestelis
Mums brangi Kazlų Rūda.
Traukiniai nudunda bėgiais,
Aidą jų jauti širdy.
Na o tau atrodo kartais,
Kad seniai čia gyveni.
2013 metų Gegužės 9 d. Kėdainių miesto stadione vyko Lietuvos specialiųjų mokinių pavasario futbolo 7x7 čempionatas. Jau ne pirmą kartą pavasario futbolo čempionatas vykdomas trijuose futbolo pajėgumo lygiuose: „A“, „B“, „C“. „A“ ir „B“ lygiuose varžėsi po tris komandas. „C“ – keturios specialiųjų mokyklų futbolo mėgėjų komandos. Mūsų mokyklos mokiniai stengėsi taikliai spirti kamuolį į vartus.
2013-aisiais pažymime ne tik Sveikatingumo metus, šiais metais sukanka 20 metų, kai Lietuva prisijungė prie Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo, kuriam priklauso ir mūsų mokykla.
Pagrindinis sveikatą stiprinančių mokyklų tikslas – stiprinti moksleivių sveikatą, gilinti sveikatos žinias ir įgūdžius, bendromis mokytojų, medikų, šeimos ir visuomenės pastangomis kurti integruotą, viską apimančią sveikatos stiprinimo ir ugdymo sistemą per vaikų ugdymo institucijas.
Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras dar šių metų vasario mėnesį pakvietė Lietuvos savivaldybes ir sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenes įsitraukti į nacionalinį renginį ”Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą”. Organizatorių sumanymas – nuotaikingais bei kūrybingais viešosiose erdvėse organizuojamais renginiais, atkreipti visuomenės dėmesį į sveikatą stiprinančių mokyklų veiklą, pristatyti svekatos puoselėjimo pasiekimus sveikatą stiprinačiose mokyklose, paskatinti jų plėtrą šalyje.
Organizatorių paraginti, prie šios akcijos nusprendė prisijungti ir mūsų mokyklą. Balanžio 24 dieną, kartu su nuolatiniais mūsų draugais, Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centro komanda, kurią sudarė: sporto centro direktorius Gintaras Arminas, direktoriaus pavaduotojas Giedrius Gorianovas bei metodininkė Juratė Kamičaitienė, K.Griniaus gimnazijos stadione, surengėme pavasarinę sporto šventę, į kurią pakvietėme Kazlų Rūdos savivaldybės švietimo įstaigų vaikus ir jų mokytojus. Nors numatyta varžybų diena išaušo labai vėjuota, tai nesutrukdė „Sveikatos ir sporto bangai“ užlieti Kazlų Rūdos pagrindinės, pradinės, specialiosios mokyklų, „Elmos“ progimnazijos ir pačius mažiausius šventės dalyvius lopšelio-darželio „Šypsniukas“ sportininkus. Šventės dalyviai azartiškai varžėsi aštuoniose nuotaikingose rungtyse. Smagios sporto šventės akimirkos į sūkurį įtraukė ne tik dalyvius, bet ir sirgalius, suartino skirtingo amžiaus ir pajėgumo mokinius. Nugalėjo draugystė!
Džiugu, kad mūsų šventės akimirkas atvyko įamžinti ir dalyvius pasveikinti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro atstovai.
Sveika gyvensena, sportas, judėjimas – kūrybinga ir smagi mūsų kasdienybė!
Dėkojame organizatoriams už šaunią idėją visiems kartu draugiškai pasimankštinti. O kad buvo tikrai smagu, žvilgtelėkit į mūsų linksmus veidus!
Parengė: Tatjana Volkovienė, Ingrida Kolkatova.
Balandžio 10 d. Kauno Veterinarijos akademijos sporto salėje vyko Lietuvos specialiųjų mokinių krepšinio 5x5 krepšinio čempionatas. Jau ne pirmą kartą krepšinio čempionatas vykdomas trejuose krepšinio pajėgumo lygiuose: „A“, „B“, „C“. „A“ lygyje varžėsi trys komandos. „B“ ir „C“ – po keturias specialiųjų mokyklų krepšinio mėgėjų komandas.
Šių metų kovo 21 dieną, Vilniaus Atgajos mokykloje vyko 6 – sis Bočios turnyras, kuriame dalyvavo 9 – ios komandos, o taip pat ir mūsų Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos mokinai: Marius Vabuolas, Deimantas Sinkevičius, Deividas Saldukaitis bei Laurynas Klemas. Šios varžybos pareikalavo daug fizinės ištvermės, nes kiekviena komanda su priešininkais sužaidė net po 8 kovas.
2013 m. kovo 20 d. Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos mokinių komanda vyko į krepšinio žaidimo čempionatą Kaune. Varžybos buvo vykdomos pagal Tarptautines Specialiosios Olimpiados taisykles. Mūsų mokyklos mokiniai stengėsi kiekvienas pagal savo gebėjimus, o svarbiausia patyrė daug teigiamų emocijų, buvo įvertinti.
2013 metų vasario 26 dieną Kauno Centro sporto mokyklos baseine vyko Lietuvos Specialiosios Olimpiados plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos mokiniai: Mantas Povilaika, Mindaugas Zuikevičius, Aivaras Klanauskas, Ridžitas Černelis, Ričardas Ketis ir Edgaras Minsofinas.
Čempionatas pareikalavo daug fizinės ištvermės, plaukikai rungėsi plaukiant laisvuoju stiliumi, nugara, krūtine ir peteliške 25 ir 50 metrų nuotoliuose.
Varžybų nugalėtojais tapo ir mūsų mokyklos mokiniai: Mantas Povilaika, Mindaugas Zuikevičius bei Edgaras Minsofinas buvo apdovanoti medaliais ir rėmėjų dovanomis.
Šios varžybos tik įrodo, kad mūsų mokiniai mėgsta plaukioti ir gali rungtyniauti bei nugalėti.
Parengė socialinė pedagogė Gintarė Žukauskaitė
Specialiosios olimpiados šūkis: LEISKITE MAN LAIMĖTI, BET JEI MAN NEPAVYKS, PASKATINKITE MANE SIEKTI PERGALĖS.
LSOK vykdydamas Lietuvos Respublikos Neįgaliųjų departamento programą 2012 m. gruodžio 18 d. Utenoje organizavo Žiemos sporto šventę. Mūsų mokyklą atstovavo gausi delegacija – 13 sportininkų. Pirmieji į trasą skubėjo slidininkai: 1 km laisvu stiliumi įveikė Aivaras Klanauskas ir Vaidotas Jeskevič (II ir III vietos). Po pertraukos minėti mokiniai su mokyklos direktore Daiva Dabriliene dalyvavo slidinėjimo estafetėje 3x1 km. Užimta III vieta.
Kita rungtis – lenktynės su rogutėmis porose: 50 ir 100 m distancijose. Šioje rungtyje mūsų sportininkams labai sekėsi : Heraldas Leščiauskas ir Gytis Kvedaravičius, Aurimas Papreckas ir Vaidas Šikšnius – I vietos laimėtojai. Prizinę III vietą merginų tarpe laimėjo Sandra Kvedaravičiūtė ir Agnė Kidoliūtė.
Paskutinė varžybų rungtis – bėgimas su sniegbridžiais. Tai nauja sporto šaka mūsų mokyklos mokiniams. Merginų tarpe septintokė Iveta Kalinauskaitė iškovojo II vietą.
Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais. O visus žiemos sporto šventės dalyvius savo šokiais pasveikino ir linksmino Utenos specialiojo ugdymo ir užimtumo centro šokių kolektyvas. Nors lauke siautėjo žiema, sniegas, šaltukas (ir stebino kartais pasirodanti saulutė) visų nuotaika buvo pakili. Ir nežinia kas labiau džiugino ir šildė: ar rungtys, ar noras laimėti, arbata, draugystė, šokiai..., nes LSOK Žiemos sporto šventė buvo nuostabi.
Parengė mokytoja Daiva Dabrilienė.
Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas ir Jasiuliškių socialinės globos namai (Ukmergės raj.) 2012m. gruodžio 13 d. vykdė stalo teniso varžybas. Varžybos vyko Vidiškių pagrindinėje mokykloje.
Mūsų mokyklos stalo teniso komanda (Iveta Kalinauskaitė, Tomas Mackevičius, Almantas Nickus) po atkaklios kovos užėmė III vietą. Sveikiname!
Metiniame kalendoriuje yra labai mėgstama pažymėti tam tikras datas, suteikiant joms išskirtinę reikšmę, pavadinant tai ypatingomis dienomis... („diena be automobilio“, „diena be tabako“, „mėnuo be...atlyginimo...“ (ups...) ir pan.). Taip mėginame bent jau atkreipti dėmesį į aktualias bendruomenei, visuomenei problemas. Ar gali viena diena ką nors pakeisti..?