Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykla-daugiafunkcis centras
Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 8A, LT-69443
Kazlų Rūda, Kazlų Rūdos sav.
Tel./faks. (0 343) 95181,
el. p.
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 190984913.
Spalio 24 d., Vilniuje vyko Lietuvos specialiosios olimpiados turnyras „Bočia“, kuriame jau trečią kartą dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai. „Bočia“ – tai nuostabus žaidimas, kurį gali žaisti sveikas, ir neįgalus žmogus. Mūsų komandą sudarė šeši mokiniai: Deimantas Sinkevičius, Agnė Karpavičiūtė, Lukas Kazlauskas, Ignas Sidaras, Gabrielius Kubilius ir Justas Stuburevičius. Komandai vadovavo mokytoja Gražina Lazauskienė.
Kiek daug įvairių emocijų mūsų mokiniai patyrė, išmoko susivaldyti, susikaupti, padėti savo komandos draugui. Po sėkmingo kamuoliuko ridenimo vaikų akyse spindėjo šypsena, džiaugsmas, sportiškas susikaupimas. Deimantas Sinkevičius ir Agnė Karpavičiūtė laimėjo antrą vietą ir gavo medalius. Vaikai sakė, kad daugiau treniruosimės ir būtinai olimpiadoje dalyvausime kitais metais.
Pirmąją spalio savaitę LSOK, Kazlų Rūdos sporto centras ir Kazlų Rūdos specialioji mokykla organizavo rudens kroso varžybas specialiosios olimpiados dalyviams. Į respublikines LSOK rudens kroso varžybas atvyko 13 komandų iš įvairių Lietuvos vietovių: Radviliškio, Raseinių, Marijampolės, Didvyžių, Kybartų, Kalvarijos, Kauno, Utenos, Šeduvos, Kaišiadorių...
Spalio 10 d. visame Pasaulyje minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos apibrėžimą, psichikos sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.
Šia proga mūsų mokykloje buvo rengiamas žygis „Saugiai keliauk, sportuok, pažink“ pažintiniu miško taku. Pasivaikščiojimo miške metu, žygio dalyviai ne tik turiningai praleido dieną, bet ir turėjo gerą progą susipažinti su mūsų miško flora ir fauna, prisiminti mūsų krašto istoriją, įvertinti miškininkų atliktą darbą, įrengiant poilsio zonas miške. Žygio dalyviai atkreipė dėmesį į gerą „Pažintinio miško tako“ objektų išdėstymą bei išsamią informaciją stenduose. Pasiekus galutinį žygio tašką, „Gyvatynės“ poilsiavietę, vaikai nudžiugo pamatę sūpynes bei gražiai įrengtą pavėsinę. Taip pat dalyvių laukė uždegtas laužas, kuriame kepėme bulves, o įvairūs sportiniai žaidimai, azartiškos varžybos bei paslėpto lobio paieška visus įtraukė į emocijų sūkurį.
Pilni gerų emocijų ir įspūdžių žygio dalyviai linksmi grįžo į mokyklą.
2013 metų spalio 9 d. Kėdainių miesto stadione vyko Lietuvos specialiųjų mokyklų mokinių rudens futbolo 7x7 čempionatas. Jau ne pirmą kartą rudens futbolo čempionatas vykdomas trijuose futbolo pajėgumo lygiuose: „A“, „B“, „C“. „A“ lygyje varžėsi trys komandos. „B“ ir „C“ lygiuose varžėsi po keturias specialiųjų mokyklų futbolo mėgėjų komandos.
Tiek komandinėse, tiek individualiose sporto šakose nuo neatmenamų laikų susiformavęs įprotis nustatyti sportininkų pajėgumą ir suskirstyti juos į lygius, kuriuose varžomasi rato sistema, siekiant išsiaiškinti nugalėtojus. Savo žaistame pogrupyje sugebėjome užimti pirmąją vietą ir užsitarnavome teisę žaisti stipriausiajame „A“ lygyje.
Mums svarbiausios buvo „A“ lygio varžybos. Jose žaidė mūsų mokyklos komanda:
Ridžitas Černelis
Aivaras Klanauskas
Rimvydas Kriauzlys
Tomas Mackevičius
Edgaras Minsofinas
Rokas Janavičius
Matas Janavičius
Povilas Bartoševič
Gytis Kvedaravičius
Tomas Mackevičius buvo komandos kapitonas ir lyderis, jo varžovai nesugebėjo uždengti ir sustabdyti visų varžybų metu. Kaip vartininkas labai gerai sužaidė Povilas Bartoševič ir likusieji mūsų mokyklos komandos žaidėjai žaidė ganėtinai aukštu sportinio meistriškumo lygiu. Mūsų mokyklos komanda sugebėjo į savo vartus prasileisti tik du įvarčius per visas žaistas varžybas. Tai įtakojo jog nei karto nepralaimėjome, nei vienų žaistų varžybų ir keletą kartų sužaidėme lygiosiomis su varžovų komandomis. Mokinių ir varžovų palaikymu užėmėme „A“ lygyje antrąją vietą ir gavome sidabro medalius už tikrai gerą pasirodymą.
Su gera ir linksma nuotaika grįžome į mokyklą besidžiaugdami tokiu pasiekimu ir tikslu toliau tobulėti.
Parengė: Kūno kultūros mokytojai Daiva Dabrilienė ir Gediminas Akelaitis
Šių metų Rugsėjo 26 dieną, įgyvendinant moksleivių sveikatos stiprinimo veiklos projektą „Sveikata dovana, padovanok ją sau ir kitam“, mūsų mokykloje įvyko tradicinė rudens sporto šventė!
Šių metų Kazlų Rūdos miesto šventės akcentas buvo Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio susikūrimo 25-metis, o rugsėjo 5-oji – data, žyminti Sąjūdžio Kazlų Rūdos rėmimo grupės įsikūrimą. Būtent šis minėjimas ir prasidėjo ketvirtadienį Kazlų Rūdos K.Griniaus gimnazijos sporto aikštyne savivaldybės mokyklų sporto varžybomis.
Nuo pat ankstaus ryto pasivaržyti dėl Lietuvos Sąjūdžio Kazlų Rūdos rėmimo grupės įsteigtų prizų be šeimininkų gimnazistų, būriavosi Kazlų Rūdos, Jankų, Bagotosios, Antanavo pagrindinių, Plutiškių vidurinės, taip pat Kazlų Rūdos progimnazijos „Elma“ ir Specialiosios mokyklų sportininkai. Pagal sporto varžybų programą savivaldybės moksleiviai jėgas galėjo išmėginti krepšinio, tinklinio, futbolo aikštėse, taip pat lengvosios atletikos ir jėgos keturkovės sektoriuose.
Mūsų mokyklos komandos mokiniai pasirodė gan neblogai visų varžybų metu ir su gera ir linksma nuotaika grįžome į mokyklą rankose nešdamiesi prizininkų taures.
Birželio 6 dieną Kazlų Rūdos specialiojoje mokykloje vyko sporto šventė „DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“.
Iš 6 – 10 klasių mokinių sudarytos 4 komandos varžėsi rungtyse: kimštinio kamuolio metimas į tolį, strėlyčių mėtymas į smiginį, šokinėjimas per šokdynę 30 sekundžių, futbolo kamuolio varymosi estafetė, 10 kartų metamas kamuolys nuo baudų linijos, atsilenkimai per 30 sekundžių, atsispaudimai per 30 sekundžių, štangos spaudimas ant lygaus suolelio (15 kg) per 30 sekundžių, šuolis į tolį iš vietos.
Šiose atkakliose varžybose, geriausiai pasirodė vadovaujama mokytojos Birutės Armonienės komanda „Žaibas“ užėmusi 1 vietą, antrą vietą užėmė mokytojos Neringos Venčkauskienės vadovaujama komanda „Spalviukai“. Trečią vietą užėmė vadovaujama mokytojos Ritos Danilevičienės komanda „Tornadas“, o ir ketvirtą - „Ugnies riteriai“ vadovaujami mokytojos Reginos Dūdaitienės.
Šių metų gegužės 16-20 dienomis Borisovo mieste (Baltarusija) Lietuvos jungtinio futbolo rinktinė dalyvavo tarptautiniame turnyre skirtam Europos specialiosios olimpiados futbolo savaitei paminėti. Turnyre dalyvavo 10 komandų iš Lietuvos, Ukrainos, Rusijos (Murmanskas, Volagda) ir Baltarusijos (Minskas, Borisovas, Gomelis, Vitebskas). Mūsų mokyklą atstovavo Tomas Mackevičius. Lietuvos rinktinėje žaidė ir buvęs mūsų mokinys Edgaras Kemtys.
Lietuvos rinktinė gerai pasirodžiusi kvalifikaciniame etape pateko į stipriausiųjų trejetuką kartu su Murmansko (Rusija) ir šeimininkais Borisovo komandomis. Pajėgiausių komandų varžybas pradėjo Murmanskas (Rusija) – Borisovas (Baltarusija) stipresni buvo Murmansko futbolininkai nugalėję šeimininkus 2:0, toliau Lietuvos SO rinktinė primas rungtynes pralaimėjo šeimininkams 1:3, bet antrose 4:1 nugalėjo Murmansko (Rusija) komandą ir pagal geresnį įvarčių santykį užėmė 1 vietą.
Visos komandos dalyvavo programoje "Sveikas atletas" programoje, kur buvo tikrinama, sportininkų fizinė būklė.
Šis turnyras buvo kaip generalinė repeticija prieš jungtinio futbolo Europos čempionatą Lenkijoje birželio 5-9 dienomis. Sėkmės Jums, vaikinai.
Lietuvos Moterų Sporto Asociacija, vadovaujama Joanos Bertaškienės, Šeduvos gimnazija organizavo kasmetinį, tradicinį renginį – respublikinį neįgaliųjų sporto festivalį „Šokime ir sportuokime kartu“.
Festivalis vyko gegužės 22 d., "Šeduvos Malūne", Šeduvoje. Mūsų mokyklos aerobikos komanda pasirodė labai gerai ir buvo apdovanota, kaip pati sportiškiausia. Atskiru prizu (taure) buvo apdovanotas šauniausias, jauniausias dalyvis Gabrielius Kubilius. Sveikiname visus sportininkus ir dėkojame mokytojai Eglei Simanauskienei už gerą mokinių paruošimą.
Po festivalio vykome į Burbiškio dvarą pasigrožėti žydinčiomis tulpėmis, parku...
Mūsų mokyklai LSOK patikėjo organizuoti Lietuvos Specialiosios Olimpiados lengvosios atletikos čempionatą, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos stadione. Darbavosi, ruošėsi visi - tai pirmosios tokio masto varžybos specialiųjų poreikių žmonėms mūsų mokykloje. Atvyko 19 komandų iš įvairių Lietuvos vietovių.