Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykla-daugiafunkcis centras
Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 8A, LT-69443
Kazlų Rūda, Kazlų Rūdos sav.
Tel./faks. (0 343) 95181,
el. p.
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 190984913.
Baltais takais per šaltą pūgą, Įlindę sniego kailiniuos, Artėja šventės išsipustę Prie dar vienos naujos pradžios. Kalėdų šurmuly sustoję, Apsupę artumu visus. Jos prie dosnaus likimo kojų Teskleis linkėjimus šiltus!
Gruodžio 19 d. nuo pat ryto mokyklos mokiniai šurmuliavo nekantriai laukdami Kalėdų senelio, kuris kaip visada atvyko su pilnu maišu dovanų. Mokiniai visiems susirinkusiems dainavo, grojo ir šoko. Kalėdų senelis, įvertindamas mokinių pastangas bei pedagogų kūrybiškumą, apdalino visus dovanomis. Ilgai dar mokyklos salėje skambėjo juokas, dainos, sukosi bendri žaidimų rateliai, džiaugsmo šūksniai.
Gruodžio 17 d. Lietuvos Žiemos sporto šakų bazėje, ant dirbtinio sniego, vyko Lietuvos Specialiosios olimpiados (LSOK) žiemos sporto šakų šventė pagal Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą. Jas organizavo ir vykdė Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro kolektyvas.
Gruodžio 16 d. Kūno kultūros ir sporto departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės buvo pagerbti Lietuvos specialiosios olimpiados ir jų treneriai puikiai pasirodę Europos SO vasaros žaidynėse Antverpene (Belgija) ir iškovoję visų spalvų medalius.
Už gausius sporto laimėjimus, pavyzdinį požiūrį į darbą, sportą ir svarų indėlį garsinant Lietuvos vardą visame pasaulyje jiems buvo įteikti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštai. Juos gavo ir Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos direktorė, mokytoja Daiva Dabrilienė ir mokinė Iveta Kalinauskaitė.
Lietuvos specialiosios olimpiados 25 metų jubiliejaus proga grupei Lietuvos SO savanorių už pagalbą, paramą ir aktyvų dalyvavimą LSOK veikloje buvo įteikti LSOK padėkos raštai ir specialiai jubiliejaus progai pagaminti atminimo ženkleliai. Juo apdovanotas ir mūsų buvęs mokytojas Gediminas Akelaitis.
Kazlų Rūdos specialioji mokykla gruodžio 3 d. dalyvavo Europos Specialiosios Olimpiados savaitės finaliniame renginyje Kaune. Mūsų mokyklos mokiniai: Henrikas, Redas, Ernestas ir Ema varžėsi individualiuose krepšinio testuose ir pasirodė šauniai. Mergaičių komanda (Iveta, Greta ir Agnė) užėmė garbingą 2 vietą! Šaunuolės! Savo pogrupyje atkakliai ir pasiaukojančiai žaidė vaikinai – broliai Rimvydas ir Rolandas, Arnoldas, Tomas, Ignas, Edgaras.
Šių metų lapkričio 27 dieną mūsų mokyklos merginų ansamblis, šokių grupė ir instrumentinė – ritminė grupė dalyvavome Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Viltis“ organizuotame renginyje „Aš esu...“.
Renginys buvo skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Tačiau šakiečiai šventė ir savo 25 metų Šakių „Vilties“ bendrijos jubiliejų.
Renginys vyko Šakių „Žiburio“ gimnazijos patalpose.
Mūsų kompanija dėkoja organizatoriams už smagiai praleistą laiką, galimybę dalyvauti mugėje, skaniai ir sočiai pavalgyti... už dovanas, padėkas, prisiminimų dovanėles ir dar daug už ką...., o svarbiausiai, kad mūsų nepamiršo, pakvietė ir įvertino...
Baigiant mokyklą vaikams sunku pasirinkti tinkamą ir jiems prieinamą profesiją – moksleiviai tiesiog nežino kuo galėtų tapti. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva, 2014 m. lapkričio 24-28 d, Lietuvos mokyklose organizuojama “Nacionalinė karjeros savaitė”.
Siekdami suteikti savo mokiniams galimybę žinoti, ką jie norėtų ir galėtų veikti po mokyklos, susipažintų su profesijų įvairove, vyresniųjų klasių bei socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai, lydimi mokytojų, lapkričio 26 d. apsilankė Kauno taikomosios dailės mokykloje.
Mokiniai susipažino su jiems dar negirdėtomis profesijomis. Pamatė, kaip būsimieji keramikai mokosi molį paversti dailiausiomis vazomis ir meno dirbiniais, kaip medis, paliestas jaunųjų baldžių rankų, tampa unikaliausiais baldais, kaip juvelyrikos meistrų kantrybė bei meistriškumas „prakalbina“ metalą, akmenį ir kitas netikėčiausias medžiagas, kaip siuvinėtojų rankos kuria grožį, meną, gaivina ir puoselėja tautines tradicijas.
Didelio mokinių susidomėjimo susilaukė naujos, atsižvelgiant į darbo rinkos poreikius sukurtos interjero apipavidalinimo, floristinio dekoravimo programos. Moderniųjų technologijų laikais, mokykloje sėkmingai mokosi ir įgyja kvalifikaciją elektroninės leidybos maketuotojas, vizualinės reklamos gamintojas, kompiuterinės grafikos projektavimo operatorius, kompiuterinio projektavimo operatorius, logistas – ekspeditorius.
Mokyklos absolventai, savo darbais liudija Europai ir pasauliui, kad maža valstybė Lietuva, turinti unikalią kultūrą, ją augina, puoselėja ir skleidžia patirtį, kaip tradicija siejama su modernumu.
Įsitikinome, jog mokykloje galima daug pamatyti, tačiau manome, kad dar daugiau – pajusti. Ryškiausios Kauno taikomosios dailės mokyklos ypatybės – demokratiškumas, humaniškumas, kūrybiškumas, modernumas, pagarba žmogui ir kūrėjui.
Lapkričio 19d. lavinamųjų klasių mokiniai išvyko į Kauno lėlių teatrą. Pagrindinėje Kauno alėjoje įsikūrusi lėlių ir pasakų karalystė jau daugiau nei penkis dešimtmečius kviečia mažąjį žiūrovą leistis tiesos, grožio ir pažinimo keliu. Šį kartą smalsios akys susirinko pasižiūrėti spektaklio „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“.
Spektaklio personažai ne tik pavedžiojo žiūrovus Lietuvos istorijos keliais ir klystkeliais, bet ir pravėrė teatro virtuvės duris - scenoje buvo demonstruojama, kaip sukuriami aplinkos, gamtos reiškinių garsai, kaip paprasčiausi buities rakandai tampa istorijos veikėjais.
Sužavėti spektakliu mokiniai dar ilgai aptarinėjo įspūdingiausius spektaklio momentus ir klausinėjo, kada kitą kartą vyksime susitikti su lėlėmis.
Š.m. lapkričio 6 – ąją dieną Vilniuje „Atgajos“ specialiojoje mokykykloje įvyko kasmetinės Bočios varžybos, kuriose jau tradiciškai dalyvauja mūsų mokyklos mokiniai. Šiemet dalyvavo: Laurynas Klemas, Ignas Sidaras, Modestas Kubilius bei Justas Stumburevičius, o komandai vadovavo mokytoja Gražina Lazauskienė.
Lapkričio 12 d., Ožio dieną, kuri skirta pakviesti žiemą, lauke ant laužo piemenukai paskutinį kartą kepdavo savo skanėstą – kiaušinienę iš dvylikos kiaušinių ir žaisdavo žaidimus. Šią dieną lavinamųjų klasių mokiniai vyko į Trakų rajone esančią Dalgedų sodybą, kuri įsikūrusi ant Vilkokšnio ežero pakrantės – jaukiame ir atokiame gamtos kampelyje.