Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykla-daugiafunkcis centras
Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 8A, LT-69443
Kazlų Rūda, Kazlų Rūdos sav.
Tel./faks. (0 343) 95181,
el. p.
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 190984913.
Spalio 23 d. mūsų mokykloje lankėsi kolegos iš Rusnės specialiosios mokyklos. Svečiai atvyko į teorinį – praktinį seminarą “Specialiųjų poreikių mokinių ugdymo(si) ypatumai”.
Svečiai domėjosi mokyklos aplinka, priemonėmis, darbo metodais, dalinosi savo patirtimi bei įžvalgomis.
„Mes bejėgiai prieš mirtį, bet ji per silpna sunaikinti prisiminimus ir paliktą šviesą, nes „juk šviesa nemiršta – pasilieka žolėj, žiede ir vaiko akyse ...“ (Justinas Marcinkevičius)
Vėlinės – susimąstymo ir šviesaus liūdesio metas. Vėlinių laikotarpis – pats geriausias metas pasirūpinti ne tik savo artimųjų kapais, bet ir šalia esančiomis palaidojimo vietomis. Visais amžiais mirusiųjų pagerbimo apeigos buvo pagrįstos tikėjimu, kad mirusių artimųjų vėlės ir toliau gyvena tarp gyvųjų, reikia jomis rūpintis, neapleisti.
Jau tapo tradicija, kad kiekvienų metų spalio pabaigoje mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai aplanko, tvarko mirusiųjų darbuotojų, pažįstamų, draugų kapus. Mokiniai, apsilankę kapinėse pastebi ir kapus, kurių jau niekas nebelanko. Būtent prie tokių kapų tvarkymo prisidėjo mokiniai. Grėbė lapus, uždegė žvakutes, pamąstė apie tai, kodėl tvarkome kapus – iš pagarbos ir padėkos mirusiems.
Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos futbolo komanda dalyvavo LSOK rudens futbolo čempionate ir iškovojo (B grupėje) II vietą. Komandai šauniai atstovavo Povilas, Matas, Rokas, Rimvydas, Rolandas, Greta, Edgaras, Saulius ir Ignas! Sveikinimai!
Koks gražus šiemet ruduo! Reikia išnaudoti kiekvieną laisvą valandėlę ir pasigrožėti gamta.
Mes, specialiosios mokyklos auklėtojos, ir vyresniųjų klasių mokiniai, spalio 9-ą dieną išsiruošėme į dailininko V. Grigo sodybą, esančią Kazliškių kaime. Kieme mus pasitiko besišypsantys sodybos šeimininkai ir pakvietė į klėtį, kur eksponuojama paveikslų paroda, senoviniai buities padargai. Kokia darbų gausybė! Net akys apraibo.
Kazlų Rūdos miesto parke vėl šurmuliavo sportininkai iš visos Lietuvos. Rudeniniame parke varžėsi sportininkai iš 14 kolektyvų. Geras oras ir susitikimas džiugino dalyvius, trenerius, teisėjus... Mūsų mokyklai šauniai atstovavo ir laimėjo prizines vietas Sandra Kvedaravičiūtė, Greta Skripkaitytė, Gytis Kvedaravičius, Ignas Bliujus, Rolandas ir Rimvydas Kriauzliai, Povilas Bartoševič. Pasibaigus varžyboms visi dalyviai pramogavo virvių parke...
Ar girdi – ir vėl skambutis aidi,
Vadovėliuose nubudo raidės.
Į klases plačiai duris atvėręs
Grįžta vasaros takais rugsėjis,
Ir po paslaptingą mokslo šalį
Leidžiasi keliaut visi, kas gali.
Ir vėl nuaidėjęs mokyklos skambutis sukvietė moksleivius ir pedagogus į klases. Visą mokyklos bendruomenę, mokinių tėvelius ir globėjus su naujais mokslo metais pasveikino mokyklos direktorė D.Dabrilienė. Nuoširdžių linkėjimų ir sveikinimų nepagailėjo į mokyklos šventę atvykę svečiai: Kazlų Rūdos miesto meras V.Kanevičius, mero pavaduotoja R.Vinikienė, švietimo skyriaus specialistė R.Pleseckienė.Taip pat nuoširdžius sveikinimo žodžius mokyklos bendruomenei nuo krašto apsaugos ministro J.Olekos perdavė A.Ramanauskienė.
Mokykla šiltai priėmė į mokyklą atvykusius naujus mokinukus, kuriems buvo įteiktos atminimo dovanėlės. Mokiniai pedagogams ir svečiams dovanojo savo šypsenas, gėles, dainas. Visa mokyklos bendruomenė ir svečiai piešė vienybę, tvirtybę ir draugiškumą simbolizuojantį medį.
Paskutinę rugpjūčio savaitę mūsų mokyklos mokiniai Iveta, Sandra, Rolandas ir Rimvydas, vadovaujami mokytojos Daivos, dalyvavo, su kitų mokyklų mokiniais, parengiamojoje sporto stovykloje Utenoje. Lengvaatlečiai treniravosi po dvi treniruotes dienoje, nes intensyviai ruošėsi Belgijos Specialiosios Olimpiados vasaros žaidynėms.
Liepos 13-20 dienomis mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Audronės Pranskevičienės, smagiai atostogavo vasaros stovykloje „Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų...“ Guobšto brolių Jėzuitų stovyklavietėje (Senieji Trakai).