Kazlų Rūdos
„Saulės“ mokykla

Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 8A, LT-69443 Kazlų Rūda, Kazlų Rūdos sav. Tel./faks. (8 343) 95181, el. p. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190984913.

Gruodžio 15 d. Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykloje buvo ypatinga – mokiniai ir mokyklos bendruomenė dalyvavo renginyje „Sveikas atletas“.

Nuotrauka

Dalyvių laukė penkios skirtingos sveikatos stotelės – pirmojoje jie galėjo pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, sužinoti kokios yra sveiko žmogaus kraujospūdžio normos, atlikti įvairias užduotis. Sekančioje stotelėje visuomenės sveikatos specialistė matavo ūgį bei atliko kūno sudėties analizę naudojant kūno masės analizatorių. Mokiniai galėjo sužinoti savo kūno masės indeksą ir būdą kaip jį apskaičiuoti, vandens kiekį organizme ir bendrą kūno įvertinimą. Trečiojoje stotelėje dalyviai gilino savo žinias sveikos mitybos tema – susipažino su sveikatai palankiais produktais, mitybos piramide, rakto skylute pažymėtais produktais, vandens svarba organizmui, taip pat atliko įvairias užduotis – spalvino, braižė, piešė ir skaičiavo. Sekančios renginio stotelės buvo susijusios su psichologine sveikata, kartu su psichologe mokiniai atliko įvairias streso mažinimo užduotis, emocijų atpažinimo ir atsipalaidavimo pratimus, mokėsi susikoncentruoti į savo kvėpavimą. Paskutinėje stotelėje mokinių laukė fiziniai užsiėmimai – susikoncentravę į pusiausvyros, raumenų tempimo pratimus mokiniai atsipalaidavo ir nurimo. Renginio pabaigoje visi buvo kupini šiltų ir teigiamų emocijų, visi dalyviai gavo specialiai renginiui paruoštus lipdukus bei sveikų užkandžių krepšelius. Šis renginys buvo ne tik smagiai bet ir naudingas praleistas laikas visiems.