Kazlų Rūdos „Saulės“
mokykla-daugiafunkcis centras

Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 8A, LT-69443 Kazlų Rūda, Kazlų Rūdos sav. Tel./faks. (0 343) 95181, el. p. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190984913.

Lietuvos specialioji olimpiada „Bočia“

Nuotrauka

Spalio 24 d., Vilniuje vyko Lietuvos specialiosios olimpiados turnyras „Bočia“, kuriame jau trečią kartą dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai. „Bočia“ – tai nuostabus žaidimas, kurį gali žaisti sveikas, ir neįgalus žmogus. Mūsų komandą sudarė šeši mokiniai: Deimantas Sinkevičius, Agnė Karpavičiūtė, Lukas Kazlauskas, Ignas Sidaras, Gabrielius Kubilius ir Justas Stuburevičius. Komandai vadovavo mokytoja Gražina Lazauskienė.

Kiek daug įvairių emocijų mūsų mokiniai patyrė, išmoko susivaldyti, susikaupti, padėti savo komandos draugui. Po sėkmingo kamuoliuko ridenimo vaikų akyse spindėjo šypsena, džiaugsmas, sportiškas susikaupimas. Deimantas Sinkevičius ir Agnė Karpavičiūtė laimėjo antrą vietą ir gavo medalius. Vaikai sakė, kad daugiau treniruosimės ir būtinai olimpiadoje dalyvausime kitais metais.

Kiek geros patirties mes įgijome!

Kiek daug mes išmokome!

Parengė
socialinė pedagogė
Gintarė Žukauskaitė


Tvarkome senolių kapus „Uždekime žvakelę užmirštam“

Nuotrauka

Pagerbkime amžino poilsio žemę,
Kur ilsis seneliai, tėvai ir draugai.
Lai jų atminimas mumyse rusena –
Mes juos prisiminsim ilgai – dar ilgai.

Rudenį apmiršta medžiai, vysta gėlės. Gamta pasiruošia žiemai, kad ją ištvėrusi vėl atgimtų. Žmonės irgi panašūs į gamtą: gimsta, užauga, sensta ir miršta, todėl prasminga, kad Vėlinės švenčiamos vėlų rudenį. Artėjant šiai šventei, žmonės, važiuoti ir pėsti, skuba aplankyti savo artimųjų, atgulusių šaltoje žemėje. O jeigu nebėra kam sutvarkyti? Į pagalbą skubėjo mokyklos mokiniai ir mokytojai. Jie sutvarkė ne vieną apleistą kapą. Mokiniai uždegė žvakeles užmirštiems ir artimiesiems bei mirusiems mokyklos darbuotojams.

Mokiniai jautėsi pakiliai atlikę dar vieną gerą darbą.

Mokytoja
Janina Simanavičienė


Stalo teniso pamokos specialiųjų poreikių mokiniams

stalo tenisas

Kviečiame dalyvauti teoriniame - praktiniame seminare
„Stalo teniso pamokos specialiųjų poreikių mokiniams“.

Seminaras vyks 2013 m. spalio 29 d.

Seminaro pradžia spalio 29 d. 10.00 val. Kazlų Rūdos specialiojoje mokykloje, Kazlų Rūda, Atgimimo 8A.

Seminaras skirtas: kūno kultūros mokytojams, specialiesiems pedagogams, socialiniams darbuotojams, ir visiems dirbantiems su specialiųjų poreikių žmonėmis. Seminarų dalyviams bus išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Registracija ir informacija tel. (8 616) 21300, (8 343) 95181 arba el.paštu daivadabriliene@gmail.com.

(Praktiniam užsiėmimui turėti sportinę aprangą ir avalynę).


Sveikatos popietė „Ką žinome apie vaisius ir daržoves?“

Nuotrauka

Rugsėjo 17 d. mūsų mokykloje vyko Sveikatiados projekto pasiūlyta šventė „Ką žinome apie vaisius ir daržoves“. Renginio tikslas buvo populiarinti vaisių ir daržovių vartojimą, ugdyti teigiamą nuostatą į kasdienę šviežių daržovių ir vaisių vartojimo naudą kiekvieno žmogaus organizmui. Šventei buvo ruošiamasi iš anksto: mokiniai gamino įvairius darbelius, floristines kompozicijas iš vaisių ir daržovių, kūrė ketureilius, pamokose buvo akcentuojama šviežių vaisių ir daržovių nauda.

Šventėje dalyvavo visi. Susirinkę salėje prie rudens gėrybėmis nuklotų stalų, dalyviai pristatė atliktus namų darbus. Kiekviena grupė pristatė pasirinktą temą, kaip ir pridera pradėjome nuo sveikatos piramidės pagrindo – vandens, toliau prisistatymą tęsė ir visus vaišino morkomis, obuoliais, moliūgais, gardžia duonele ir įvairiomis daržovėmis virtę šventės dalyviai. Atlikę namų darbus, šventės dalyviai buvo pasiruošią mokytis. Visos grupės dalyvavo, visuomenės sveikatos priežiūros specialistės ir psichologės paruoštoje viktorinoje „Ką mes žinome apie vaisius ir daržoves?“. Atsakinėdami į klausimus sužinojo, kad pomidoras, moliūgas ir arbūzas yra uogos, kuris vaisius ir daržovė turi daugiausia vitamino C ir kodėl svarbu valgyti daug vaisių ir daržovių. Taip pat išsirinko savo mėgiamus vaisių ir daržovę jais tapo obuolys ir agurkas. Pasukus galveles šventės dalyviai pristatė antrą namų darbą dalyvaudami ketureilio konkurse. Manome, kad šventės tikslas buvo pasiektas, dalyviai sužinojo, kad sveikai gyventi yra smagu, ir kiekviena grupė gavo dovanų.


LSOK rudens krosas miesto parke

Nuotrauka

Pirmąją spalio savaitę LSOK, Kazlų Rūdos sporto centras ir Kazlų Rūdos specialioji mokykla organizavo rudens kroso varžybas specialiosios olimpiados dalyviams. Į respublikines LSOK rudens kroso varžybas atvyko 13 komandų iš įvairių Lietuvos vietovių: Radviliškio, Raseinių, Marijampolės, Didvyžių, Kybartų, Kalvarijos, Kauno, Utenos, Šeduvos, Kaišiadorių...


Žygis pažintiniu miško taku

Nuotrauka

Spalio 10 d. visame Pasaulyje minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos apibrėžimą, psichikos sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.

Šia proga mūsų mokykloje buvo rengiamas žygis „Saugiai keliauk, sportuok, pažink“ pažintiniu miško taku. Pasivaikščiojimo miške metu, žygio dalyviai ne tik turiningai praleido dieną, bet ir turėjo gerą progą susipažinti su mūsų miško flora ir fauna, prisiminti mūsų krašto istoriją, įvertinti miškininkų atliktą darbą, įrengiant poilsio zonas miške. Žygio dalyviai atkreipė dėmesį į gerą „Pažintinio miško tako“ objektų išdėstymą bei išsamią informaciją stenduose. Pasiekus galutinį žygio tašką, „Gyvatynės“ poilsiavietę, vaikai nudžiugo pamatę sūpynes bei gražiai įrengtą pavėsinę. Taip pat dalyvių laukė uždegtas laužas, kuriame kepėme bulves, o įvairūs sportiniai žaidimai, azartiškos varžybos bei paslėpto lobio paieška visus įtraukė į emocijų sūkurį.

Pilni gerų emocijų ir įspūdžių žygio dalyviai linksmi grįžo į mokyklą.

Parengė:
T. Volkovienė
I. Kolkatova


Mokytojų diena Molėtų krašte...

Kuo daugiau išdalina kitiems,
Tuo labiau praturtėja pati.
Skleidžia šilumą savo visiems,
Neša žiburį šviesų kely.
Kas ji?
Mokytojo širdis.

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Šia proga mūsų mokyklos mokytojai buvo pakviesti į ekskursiją po Molėtų kraštą.

Ežerų žvejybos muziejus.

Etnokosmologijos muziejus.

Dubingių piliavietė.


Lietuvos Specialiosios Olimpiados 2013 metų rudens futbolo 7x7 čempionatas

Nuotrauka

2013 metų spalio 9 d. Kėdainių miesto stadione vyko Lietuvos specialiųjų mokyklų mokinių rudens futbolo 7x7 čempionatas. Jau ne pirmą kartą rudens futbolo čempionatas vykdomas trijuose futbolo pajėgumo lygiuose: „A“, „B“, „C“. „A“ lygyje varžėsi trys komandos. „B“ ir „C“ lygiuose varžėsi po keturias specialiųjų mokyklų futbolo mėgėjų komandos.

Tiek komandinėse, tiek individualiose sporto šakose nuo neatmenamų laikų susiformavęs įprotis nustatyti sportininkų pajėgumą ir suskirstyti juos į lygius, kuriuose varžomasi rato sistema, siekiant išsiaiškinti nugalėtojus. Savo žaistame pogrupyje sugebėjome užimti pirmąją vietą ir užsitarnavome teisę žaisti stipriausiajame „A“ lygyje.

Mums svarbiausios buvo „A“ lygio varžybos. Jose žaidė mūsų mokyklos komanda:

  • Ridžitas Černelis
  • Aivaras Klanauskas
  • Rimvydas Kriauzlys
  • Tomas Mackevičius
  • Edgaras Minsofinas
  • Rokas Janavičius
  • Matas Janavičius
  • Povilas Bartoševič
  • Gytis Kvedaravičius

Tomas Mackevičius buvo komandos kapitonas ir lyderis, jo varžovai nesugebėjo uždengti ir sustabdyti visų varžybų metu. Kaip vartininkas labai gerai sužaidė Povilas Bartoševič ir likusieji mūsų mokyklos komandos žaidėjai žaidė ganėtinai aukštu sportinio meistriškumo lygiu. Mūsų mokyklos komanda sugebėjo į savo vartus prasileisti tik du įvarčius per visas žaistas varžybas. Tai įtakojo jog nei karto nepralaimėjome, nei vienų žaistų varžybų ir keletą kartų sužaidėme lygiosiomis su varžovų komandomis. Mokinių ir varžovų palaikymu užėmėme „A“ lygyje antrąją vietą ir gavome sidabro medalius už tikrai gerą pasirodymą.

Su gera ir linksma nuotaika grįžome į mokyklą besidžiaugdami tokiu pasiekimu ir tikslu toliau tobulėti.

Parengė: Kūno kultūros mokytojai
Daiva Dabrilienė ir Gediminas Akelaitis



Mokytojų diena

Nuotrauka

Mokytojų diena - diena, leidžianti pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų, pamąstyti apie tai, kokie bus tavo mokiniai ryt, po metų ar po daugelio metų. Iš šalies žiūrint, atrodo, kad mokykloje niekas nesikeičia – skambutis, pamoka, pertrauka, vėl skambutis. Ir mokyklos kasdienybės rate besisukantis mokytojas, dalinantis savo žinias ir išmintį visiems vienodai...

Tarptautinės mokytojo dienos proga, spalio 3 dieną, mūsų mokykloje vyko tradicinis renginys – mokytojų pagerbimo šventė. Mokytoja Audronė Pranckevičienė kartu su dešimtokais pakvietė mokytojus į improvizuotą klasę, kur mokiniai tapo mokytojais, o mokytojai -  mokiniais ir atliko įvairias linksmas užduotis. Nekeista, kad mokytojai žinojo atsakymus į beveik visus klausimus ir gavo labai gerus pažymius.

Vėliau mokytojai galėjo tiesiog pasimėgauti gražia diena, pabendrauti su kolegomis, pasėdėti prie kavos puodelio ir pasivaišinti mokinių keptu pyragu.

Parengė:
I. Kolkatova
T. Volkovienė